Tür: Spor

Yapımcı: EA Sports

Dağıtımcı: EA

Platform: PC/X360/PS3/Wii/PS2

DEMO Link: http://largedownloads. ea. com/pub/demos/Fifa/08/FIFA08_PC_Demo. exe

Açıklama:

Dünyanın en iyi iki futbol oyununun 08 versiyonu şükürler olsun ki çok az bir zaman sonra yeniden karşımızda olacak. Bu iki aylık süreyi nasıl geçireceğiz bilemiyorum çünkü sanırım Fifa severler biraz sonra yerlerinde duramayacaklar. Biraz daha sabredelim, futbolun doruğa ulaştığı Eylül-Ekim sezonuna o kadar fazla kalmadı...

Hatırlarsanız EA, Fifa 2002 ile üç boyuta geçmişti, Fifa 06, blur efektini de ekranlarımıza taşıdı, son olarak Fifa 07 ile de inanılmaz bir online dünya bizlere doyumsuz bir zevk yaşattı, aklımızda da "This Is The Season" sloganı kaldı. Fifa 08'de bunlar gibi bir sürü yenilik bekliyor olacak. İşte EA'in açıklamasından çıkarabileceğimiz yenilikler:

1-Top Fiziği: Top fiziği artık daha da gelişecek ve yapmurlu ortamdaysak daha fazla duracak, karlı ortamdaysak daha fazla kayacak.

2- File Fiziği: 07 ile yepyeni bir gelişmeydi file fiziği. Yani topun kaleye girdikten sonra filelerin hareketi. Bu oyunda bu özellik daha da gelişecek. ( PS3 içinse kalecinin kendi astığı eşyaları da topa göre düşebilecek )

3- Kaleci Fiziği: Kaleciği fiziği dah da gelişecek. Artık 90'a takılacak bir topa atlamayacak, durumu anlayıp sadece topa bakacak, hamle yapmayacaklar. ( PS3 için kalecinin ortama göre göz altı boyası sürelebileceği söyleniyor ama adı üstünde bu bir söylenti )

4- Buglar: Buglar ( grafik hataları ) azaltılacak ve daha gerçekçi bir maç keyfi bizlere sunulacak.

5- Sesler: Tezehüratlar canlanacak, gol pozisyonunda bağırma çağırma daha fazla olacak, direkten dönen topa bir "ahh" sesi yükselecek.

Yepyeni Hareketler

EA ayrıca açıklamasında her oyuncunun karakteristik özelliklerini de dikkat çekeceklerini söylemişti. Örn: gerçek hayatta agresif bir oyuncu oyunda da agresifliğini gösterecek. Sakin bir oyuncu oyunda da sakin olacak. Ayrıca Ronaldinho'nun şu "Flip-Flap" hareketini de (hani şu eski Nike reklamında vardı, topu sağa atıp hızla sola çevirme hareketi) sadece birkaç yetenekli oyuncu yapabilecek.

Lisans Tabii Ki Yerli Yerinde

PES'in sönük kaldığı en önemli noktada Fifa yine *yaklaşık*ve *tanınan* tüm tüm dünya liglerinin, takımlarının, oyuncularının lisansını almış durumda. EA bu, dünyayı gezip tozup tüm lisansları almışlar:)

FIFA 08 LİGLER:

* Austrian Bundesliga

* Belgian Jupiler League

* Brazilian Campeonato Brasileiro

* Danish Superligaen

* Dutch Eredivisie

* Premier League

* Football League Championship

* Football League One

* Football League Two

* French Ligue 1

* French Ligue 2

* German Bundesliga 1

* German Bundesliga 2

* FAI Premier Division

* Italian Serie A

* Italian Serie B

* Korean K-League

* Major League Soccer

* Mexican Primera Division

* Norwegian Tippeligaen

* Polish Orange Ekstraklasa

* Portuguese BWINLIGA

* Scottish Premier League

* Spanish Primera División

* Spanish Segunda División

* Swedish Allsvenskan

* Swiss Axpo Super League

* Turkcell Super League

MİLLİ TAKIMLAR :

* Argentina

* Austria

* Australia

* Belgium

* Brazil

* Bulgaria

* China PR

* Croatia

* Czech Republic

* Denmark

* Ecuador

* England

* France

* Germany

* Greece

* Holland

* Italy

* Mexico

* Northern Ireland

* Norway

* Paraguay

* Poland

* Portugal

* Rep. Ireland

* Republic Of Korea

* Romania

* Scotland

* Slovenia

* Slovakia

* Spain

* Sweden

* Turkey

* United States

* Switzerland

* Ukraine

* New Zealand

* Uruguay

* Wales

* Finland

* Cameroon

* South Africa

* Hungary

* Nigeria

* Russia

Ekran Görüntüleri:
Oyuncunuzu istediğiniz yere yerleştirin:

FİFA 08'de taktik yapmak tamamen oyuncunun elinde. Bu taktiği geliştirdik ve bunun sayesinde artık her oyuncunun, kendine ait "özel" bir taktiği olacak. Ayrıca bu mod sayesinde oyuncular arasındaki rekabet arttı, "en iyi"taktiğe sahip olabilmek için.

Taktik yapmayı kolay ve kullanışlı bir mod olarak yazdık. Hayalinizdeki taktiği geliştirebilmek için 6 kolay adımı geçmeniz gerekiyor. Bu modu öğrenmeniz için kendi takımım olan VFB Stuttgart takımının taktiğini nasıl yaptığımı göstereceğim.

Gerçek hayatta 4-1-2-1-2 oynuyorlar. Ancak bu taktiklerini pek sevmediğimi de söylemeliyim. Şimdi favori takımımı nasıl baştan oluşturduğumu size göstereceğim.

Temel Taktiği Seçme:

3-5-2 tipindeki taktik düzenini tercih ediyorum. Bunun en büyük avantajı 5 tane orta saha oyuncusuna sahip olmanız, bunun sayesinde agresif orta saha mücadelelerinden en az top kaybıyla çıkıyorsunuz. Topu kazandığınız zaman da, atağı başlatmak için birçok seçeneğiniz oluyor. Ortasahadan paslaşarak ilerlemek ya da kanatlardan atağa çıkmak gibi.

Değiştirilebilir Pozisyonlar:

Tabiki, klasik bir 3-5-2 ye göre dizmedim takımımı. FİFA 08'de artık istediğiniz oyuncuyu sahanın istediğiniz yerine taşıyabilirsiniz.

Ofansif Koşularınızı Ayarlayın:

Şimdi bu adımlardan sonra, ofansif koşuları ayarlamaya geldi sıra. Bir oyuncunuza verebileceğiniz 2 adet ofansif koşu sayınız var. İstediğiniz yöne doğru koşu ayarlayabilirsiniz. Bu, topa sahip olduğunuz zaman, istediğiniz oyuncunun istediğiniz yöne doğru koşu yapmasını sağlayan özelliktir. Daha açmak gerekirse, topu kazandınız ve daha önce ofansif koşu verdiğiniz oyuncunuz da sizin yanınızda. Ofansif koşu eklediğiniz oyuncu top sizdeyken koşu verdiğiniz yöne doğru koşacaktır. Bu da harika ve zekice verilmiş arapasların etkisini arttıracak. Benim takımımda, defansif yönlere doğru koşturdum oyuncularımı. Çünkü oyunun oldukça geniş bir alanda oynanmasını istiyorum, sıkıştırmadan.

Örnek vermek gerekirse, gördüğünüz gibi orta sahada topu kazandığım zaman, topu sağ kanada doğru yönlendirebilirim. Oradaki oyuncum oldukça ofansif ayarlanmış ve bu da bana ani atak şansı verir.

Defansif Koşuları Ayarlayın:

Ofansif koşuları ayarladıktan sonra, sıra geldi defansif olanlara. Bunda da 2 farklı yere doğru koşu özelliği verebilirsiniz oyuncularınıza. Ancak defansif koşularda olay biraz farklı;defansif koşu verilen oyuncular, koşmaya değil daha çok sahada pozisyon almaya endekslidir. Yani defansif koşular oyuncuya koşma değil, alan genişliği ve pozisyon alma imkanı verir. Bu da rakip oyuncuyu geçirmemenize yardımcı olur. Bu modu en uç forvet oyuncuma uygulamadım. Rakip atak yaparken ileri forvet oyuncum bulunduğu yerde kalıyor. Bu da O'nu,

hızlı kontralarda hedef adam haline getiriyor ve rakip defansı hazırlıksız yakalıyorum. Ortasaha oyuncularımı ise bu konuda çok geriye çekmemeyi yeğliyorum. Gelen rakip hücumunu ortadan engellemeye çalışıyorlar. Eğer kanat atağı varsa bunu da sol ve sağ beklerimi biraz ileri çıkararak ileride engellemeyi seçiyorum genellikle.

Taktiğinizin İsmi:

Bu adımları geçtikten sonra taktiğimize bir isim veriyoruz.

Taktiği Seçme:

Takımınıza birden çok taktik yapabildiğiniz gibi, bir taktiğin üzerine de taktik kaydedebilirsiniz. Daha sonra seçmesi size kalmış.

Unutmadan söyliyim, taktiğinizi oluşturduktan sonra menajer modunda iyice bu taktikle antreman yaptırın. Yoksa takımınız taktiğe alışamaz ve kötü sonuçlar doğurur...

FIFA 08 Be a Pro Özellikleri Açıklandı

Merakla beklediğimiz mod olan Be a Pro modu hakkındaki detaylar Paul Hossack(EA Oyun Geliştiricisi)tarafından açıklandı.

Paul Hossack, FIFA 08 (PS2) CG Line Direktörü:

Merhaba arkadaşlar, FIFA 08'in çıkmasına az bir süre kala, sizin en çok merak ettiğiniz konular hakkında bilgiler vermeye devam ediyoruz. Sıradaki yeniliğimiz, merakla beklenen Be a Pro modu!!Hadi bu modun içine girelim ve bizi neler bekliyor bir bakalım.

Be a Pro:Co-Up Sezonu Nedir?

Be a Pro:Co-up Sezonu, FIFA 08'de sadece bir futbolcuyu yönetebilmenizi sağlayan yeni oyun modudur. İstediğiniz zaman, 11 oyuncuyu yönetmek yerine, tek bir oyuncuyu yöneterek O'nunla unutulmaz başarılar yaşarsınız. Ayrıca bu mod 11 arkadaşınızla oynanılabilirdir. Yani inanlılmaz zevkli bir mod bizi bekliyor.

Co-op sezonunu oynarken normal oynanıştan çok daha farklılıklar gözlemleyeceksiniz. Yeni hareketler yapabiliyor olacaksınız. Örnek vermek gerekirse, bilgisayar takımınızın diğer oyuncusunu yönetirken, siz O'nun yanında koşup size pas vermesini, ya da şut çekmesini isteyebileceksiniz.

Be a Pro modunda bir takımın kontrolünü alacaksınız, tabiiki bu takımdan sadece bir oyuncunun hakimiyeti sizde olacak. O oyuncuyla çeşitli başarılar kazanmanın yanı sıra, maç görevleriniz olacak. Örneğin bazı maçlarda 3 şutunuzdan birisinin gol olması istenilecek. Bu görevi yerine getirdiğinizde, oyuncunuzun seviye puanı artacak. Bu modu multiplayer oynadığınızda örneğin iki arkadaşınızla;iki arkadaşınıza da sizle aynı görev verilecek. Yani multiplayer şekilde bir sezona başlayıp arkadaşlarınızla takımınızı ileriye götürebilirsiniz!

XP(seviye puanı)toplamanız, tüm sezon boyunca sürecek. Her görevi tamamladağınızda, karşınıza yeni ve daha zor görevler çıkacak. Arkadaşlarınızla oynadığınızda bu mod elbette daha zevkli bir hale geliyor. Sezon sonunda kimin oyuncusunun seviyesi daha artmışsa, o kazanacak. Yani bu modda arkadaşlarınızla gerçek bir rekabet içine gireceksiniz ve gerçekten çok zevkli bir hale gelecek. Şubat ayında, bu modu ilk düşünmemiz oyun severlerin sayesinde oldu diyebiliriz. Bizi mesaj yağmuruna tuttular. Mesajlarda genel olarak tek bir oyuncuyu oynamak istediklerinden ve top onlarda değilken neler olacaklarını görmek istediklerinden bahsettiler. Bizde bu modu oyuna ekledik.

FIFA 08 dizaynına ilk başladığımız aylarda, oyun koordinatörleri ile görüştüğümüz şey şuydu:Bu oyunu multiplayer oynarken nasıl daha zevkli hale getirebiliriz? FIFA severlerin arkadaşlarıyla farklı takımları ya da aynı takımları alarak kafa kafaya ya da el ele mücadele ettiklerini biliyoruz. Bunu daha ileriye nasıl taşıyabiliriz?Ve aklımıza bu fikir geldi: Be a Pro!

Co-op Sezonuyla İlgili İpuçları

Co-op sezonunu oynarken, size vermem gereken birkaç ipucu var:

Yarattığınız oyuncuyla Be a Pro oynayın!

Kendinizi ya da hayali bir futbolcuyu yaratın. Onunla takımınızı sırtlayın! Basit bir futbolcuyu dünya yıldızı yapın. Yaratılan tüm oyuncular 60 overall ile başlarlar. Neden 60 demeyin. Eğer overallı 85 olan bir futbolcuyla başlarsanız oynamak için az bir zamananınız olur. Yeni başlayan oyuncular bu modu daha uzun soluklu yapar.

20 Exp Puan Hakkı

Yarattığınız her oyuncuya 20 adet overall verme hakkınız olur. Dayanıklılık ve depar hızını yüksek tutmanızı öneririm. Çünkü tek bir oyuncuyu kontrol edeceksiniz ve doğal olarak çok koşturmuş olacaksanız. Tükenmiş bir oyuncuyla devam etmeniz sizin için zararlı olur. Depar hızı özelliği ise benim çok sevdiğim bir özellik. Özellikle Be a Pro modunda. Çünkü tek bir oyuncuyu kontrol ediyorsunuz ve rakip oyunculardan bir avantajınızın olması için hızlı olmanız da gerekir(Diğer özellikler sabit şekilde 60'dır. Siz 20 overall hakkınızı kullandıktan sonra kullanmadığınız özellikler 60 da kalır).

Bu kadar. Arkadaşlarınızla ve kendi başınıza bu modda iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.

FIFA 08 Soundtrack Listesi:

* !!! - All My Heroes Are Weirdos

* Apartment - Fall Into Place

* Art Brut - Direct Hit

* Aterciopelados - Paces

* Babamars - The Core

* Bodyrox feat. Luciana - What Planet You On?

* Bonde do Rolê - Solta O Frango

* CAMP - From Extremely Far Away

* Carpark North - Human

* CéU - Malemolência

* Cheb i Sabbah - Toura Toura: Nav Deep Remix

* CSS - Off The Hook

* Datarock - Fa-Fa-Fa

* Digitalism - Pogo

* Disco Ensemble - We Might Fall Apart

* Dover - Do Ya - Follow The City Lights

* Heroes & Zeros - Into The Light

* Ivy Queen - Que Lloren

* Junkie XL - Clash

* Jupiter One - Unglued

* Kenna - Out Of Control (State Of Emotion)

* K-Os - Born To Run

* La Rocca - Sketches

* Lukas Kasha - Love Abuse

* Madness feat. Sway and Baby Blue

* Maximo Park - The Unshockable

* Melody Club - Fever Fever

* Mexican Institute of Sound (MIS) - El Microfono

* Modeselektor feat. Sasha Perera - Silikon

* Noisettes - Don't Give Up

* Pacha Massive - Don't Let Go

* Peter Bjorn And John - Young Folk

* Planet Funk - Static

* Robyn - Bum Like You - Robyn

* Rocky Dawuni - Wake Up The Town

* Santogold - You Will Find A Way

* Simian Mobile Disco - I Believe

* Superbus - Butterfly

* Switches - Drama Queen

* The Automatic - Monster

* The Cat Empire - Sly

* The Hoosiers - Mr. A

* The Hours - Ali In The Jungle

* The Tellers - More

* Tigarah - Culture, Color, Money, Beauty

* Travis - Closer

* Tumi And The Volume - Afrique

* Vassy - Wanna Fly

* Wir Sind Helden - Endlich Ein Grund Zur Panik

* Yonderboi - Were You Thinking Of Me?

Bütün Tuş Kombinasyonları:

Frikiklerde kaleciyi SHİFT ile yönlendir.

Kontr-atak için kaleciğe elle pas attırmadan önce Q ya bas defans sağa-sola kaçışsın sonra at.

Frikiklerde Q+D ile yerden vur her zaman gol oluyor.

Başka adam Q ile seçilir.

Son dakikalarda korner kullanınca SHİFT ile kaleci çağırılır.

Aşırtma pas X'e basılı tut A'ya basıp çek.

Frikiklerde topa falso vermek için top ayaktan çıktıktan sonra Sağ-Sol Tuşlarına bas. Q+D ile çekersen plase şutlar atarsın.

Verkaç Q+S, S

Fake şut: D'ye basıp ardından hemen S'ye basarsanız şut atarmış gibi yapıyor.

Fake pas: A'ya basıp ardında S'ye basınca pas atarmış gibi yapıyor.

Aşırtma şut için Z+D.

Havadan koşu yoluna pas için Q+W.

Ortalara ayakla vurmak için Q+D.

Özel hareketler Shift+Yön tuşları.

Kaleciyle karşı karşıyayken ayak içiyle yüksek ihtimalle gol oluyor (bknz. Alex De Souza-Anderlecht e attığı gol) bunun için Q+D.

%100 Türkçeleştirme Dosyası: http://www. bilgiustam. com/downloads/Fifa08tr. rar

Fifa 08 Müzik Değiştirici: http://www. bilgiustam. com/downloads/fifa_08_music_changer_setup. rar

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
E-Mail:
Mesajınız:
Doğrulama: Güvenlik Kodu
 

Bu Sayfa Şunlarla Da İlgili Olabilir

  • fifa 08 ligler (04 Ekim 2017)
Hosts Dosyası Nedir?     Ekinoks Nedir?     Vista Transformation Pack 5.5     Samsung'un 32 GB Flash Sürücüsü Görücüye Çıktı     Avedesk 1.3 Bölüm 1     İntel'in Core 2 Duo E6400'ü %56'lık oc ile fiyat-performans kralı     M-Audio, Avid/Digidesign tarafından satın alındı - İki dev birleşti     Cubase 4 - Devrimci bir kilometre taşı Müzik prodüksiyon yazılımı.     M-Audio MobilePre USB - USB Beslemeli, Pre-amplifikatörlü USB Ses Kartı     İşte Karşınızda Yeni Honda Civic     Avedesk Bölüm2     VW Touran CCS (BiZEL Motorlu Tek Araç)     Windows Vista Güncelleştirme Paketi     StrokeIt 9.5     NanoTeknoloji Nedir?     Murat Günak kimdir?     AMD: Fusion ile CPU ve GPU'yu Birleştiriyor.     Arama Motorları Nasıl Çalışır?     Barkod Nedir?     VW Tiguan ( Küçük Touareg )     Java Destekli Telefonlar için 3D Performans ve Kalite Testleri     Cubase 4 - Kontrol Odası (Control Room)     Avedesk Bölüm 3 - Ave Scripter Eklentileri     SSL Nedir? Nasıl Çalışır?     C-Metisse (Citroen'in Yeni Bombası)     MouseIMP Pro     Beklenen oyun: Trackmania UNITED çıktı!     Ürün incelemesi: Saitek P3000 Wireless PRO Gamepad     Ürün İncelemesi: Toshiba USB 2.0 1GB Flash Bellek     H-racer ve Hydrogen Station     Windows Vista Sidebar     Pardus Linux 2007 Beta 2     VISTA TRANSFORMATION PACK 6.0     Ürün İncelemesi: APC Back-UPS RS 1000VA Kesintisiz Güç kaynağı(KGK)     AMD FireSTREAM Kartlara Logosunu Verdi     Ekran Kartları Nasıl Çalışır?     Saab Bio Power     Samsung'tan Dünyanın En İnce Cep Telefonu     Nintendo Wii Haber Kanalı Artık Yayında     Hidrojen Kullanan Otomobil Sayısı Her Geçen Gün Artıyor!     Yüzyılın icadı: Erke Dönergeci     Apple iPhone     Mobility Radeon X1900     Super Mario artık Nintendo Wii ‘de     10.000 Pardus     TecrubeliPilotAraniyor.COM     Vista'nın da çıkmasıyla beraber 4 çekirdekli işlemciler artık standart hale geliyor     Avedesk Eklentilerin Ayarlanması     Dünyanın İlk Boxer Turbo Dizel Motoru     Ford Mustang Giugiaro Konsept     Kuantum Bilgisayarlar Geliyor     Microsoft Virtual PC 2007     Dizüstü Canavarı: Monster T2-Rex T72M575U1     ATI Catalyst 7.2 Sürücüleri Çıktı!     Yüzyılın yarış oyunu: Test Drive Unlimited!     Vista üzerinde IIS 7.0 Kurulumu     Video oyunları çocukları zayıflatıyor     MSN alternatifi, kullanıcıların yeni gözdesi: Trillian     Yahoo Messenger Vista !     Kuantum Bilgisayarlar     F1'e geri sayım…     HP iPAQ Voice Messenger 510 ; Ses tanıma, Wi-Fi, Windows Mobile 6.0 hepsi bir arada     Corel WordPerfect Lightning' in halka açık beta sürümünü yayımlıyor!     Toshiba'dan 51 GB HD DVD     Intel 11X Fabrikasını Yenliyor     Casper, dört çekirdekli Intel CoreTM 2 Quad Q6600 işlemciye sahip yeni modelini pazara sundu.     Değişen İklim Değil,Enerji Olsun!..     Far Cry'ın devam oyunu, muhteşem grafikleriyle: Crysis     Küresel Isınmanın Nedenleri? Sebepleri?     IBM Dünya'nın En Güçlü Bilgisayarını Geliştriyor     Yod'm 3D     Oyunlar yeni bir boyut kazandı: TrackIR!     Vista Aero Reloaded     Hard Disk Pazarının Kralı: Seagate     Elbit Systems VIPeR "avcı-katil" robotu çıkarıyor     Türk insanına has Google Logoları…     Yahoo'dan Sınırsız Email Kapasitesi     Hava Kirliliğini Arttıran Sıcaklık İnversiyonu- Bölüm2     AeroClear Glass for Vista Theme     Adobe'den Ücretsiz PDF Oluşturma Hizmeti     Hava Kirliliğini Arttıran Sıcaklık İnversiyonu- Bölüm1     Ati HD2900XT, Nvidia 8800GTX'a Karşı: Crysis Demo ve 3DMark06 Testleri     Vista'da Farklı Temalar Kullanmak     NuSphere PhpED IDE     Google Spreadsheets     Mucitlerimiz Gün Işığına Çıkıyor     İTÜRO     768MB 8800GTX, 512MB ATI HD 2900XT, 640MB 8800GTS Oyun ve 3DMark06 Testleri     Vestel, Tamamen Türk Yapımı Yakıt Pili Üretti     Hovercraft: Sınır Tanımayan Araç     İTÜ Robot Olimiyatları     Free Loader güneş pili     Adobe CS3 ile Mac'te, Daha Fazla Şey Yapın     Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir?     Boğaziçi Üniv. Robot Günleri     Kuzey Işıkları'nın Dansı     Motorlarda Yanma Odaları ve Özellikleri     Motorlarda Piston Tipleri ve Kullanılan Malzemeler     Güneş Enerjisi Nedir?     Güneş Enerjisinden Elektrik Nasıl Elde Edilir?    
Coğrafya
Coğrafya Sitesi
Tarih Sitesi
Türkçe Sitesi
Bilgi Sitesi
Bilgiler