Gazete ve televizyonlarda görmüş olduğum bir haberde bir milyon dolarlık bir köpekten bahsedildiğini fark ettim ve okudum. Köpeğin cinsi Tibet Mastif'i. Hemen internetten bu köpek cinsi ile ilgili küçük bir araştırma yapmaya karar verdim. Yapmış olduğum bu araştırma sonucunda ilginç bilgilere ulaştım bu köpekle ilgili.

Tibet Mastif'i cinsi köpekler büyük ve güçlü bir cinstir. Kulakları v şeklinde aşağı doğru sarkıktır. Boyun ve baş kısmı oldukça büyüktür bu köpeklerin. Vücutları diğer köpek cinslerine göre oldukça ayırt edici özelliklere sahiptir. Boyun ve baş kısmındaki tüyleri kabarık bir şekildedir. Genellikle siyah, kahverengi, gri renkte olurlar. Bu köpekler özellikle Tibet'te yetiştirilmektedir ve ortalama ömürleri 15 yıldır.

Bu köpeklerin Amerika Birleşik Devletleri'nde zenginliğin beş belirtisinden bir tanesi olduğunu gördüm. Eğer Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyorsanız ve bir şirketiniz, büyük bir yatınız, dünyalar güzeli bir sevgiliniz, Ferrarri veya Porsche marka bir otomobiliniz ve Tibet Mastif'i cinsi bir köpeğiniz varsa zenginsiniz demektir. Gerçi bunlara sahip olan bir insan sadece ABD'de değil her kıta da zengindir. Bu cins köpekler daha 2, 5 aylıkken 15 kilo olmaktadırlar ve ayrıca bu köpeklerin diğer köpek cinslerinin atası ve kralı olduğu belirtilmektedir. Büyüdükleri zaman kusursuz vücutları ve heybetli duruşları ile hep ön planda olmaktadırlar. Tibet Mastif cinsi köpeklerin diğer köpek cinsleri içinde en zeki cins oldukları da bilinir.

Eğer bir Tibet Mastif'i cinsi köpeğiniz varsa diğer köpek sahiplerini göre çok çok ön planda olacağınızdan emin olabilirsiniz. Köpek besleyen, yetiştiren, eğiten arkadaşların dikkatini çekeceğinden eminim. Avrupa ve ABD'de en çok bu tür köpekler yetiştirilmektedir ve çok pahalı fiyatlara satılmaktadırlar. Başlıkta da belirttiğimiz gibi bir Tibet Mastif'i bir milyon dolara bile alıcı bulabiliyor.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi