02/12/2014 1:04
Günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve daha çok kitleye hitap eden bir meslek kolu diyebiliriz. Geniş kitlelere hitap etmelerini reklamların ve kazançların etkisiyle açıklayan çalışanlar bu işin herkes tarafından yapılabilmesini de büyük avantaj olarak yorumluyorlar. Bu meslek kolunu sizlere açıklamaya çalışacağım.

Bu tarz işlerin birçok seçeneği vardır tercih sizlerin;

- Bir ürün alarak

- Herhangi bir sermaye ödemeden

- Belirli bir sermaye ile ortak olarak

bahsettiğim seçenekleri açıklayacak olursak eğer, bazı firmalar bu tarz işlemlerde önce sizden firmanın üretimi olan bir ürünü almanızı ister bu onların kasasını oluşturmaktadır. Ürünü aldıktan sonra şirketin bir ortağı gibi hareket edersiniz ve çalışma tarzına uygun olarak işe başlamış olursunuz, peki nedir bu prensipler? Öncelikle kendinize bir ekip oluşturursunuz bu ekipteki kişiler sizin alt grubunuzdur sistemin basit işleyişi bu şekildedir onlar satış yaptığı sürece siz, siz satış yaptığınız sürece de üzerinizdekiler kazanır.

Herhangi bir ürün almadan, yani sermayesiz başladığınız işlerde direkt olarak pazarlama şeklinde çalışırsınız sattıklarınızdan değil üye yaptıklarınızdan kazanırsınız ve bu tarz işlerde, işin patronu sizsinizdir istediğiniz zaman ürün satabilir ya da işe başlayabilirsiniz.  Belirli bir ücretle başladığınız sistemler ise daha çok internet üzerinden gerçekleşir bu tarz işler daha kolaydır çünkü saatlerini siz belirler ve yapacağınız işi sizler seçersiniz.  Bilgisayar başında konferans ya da klavye yardımı ile bilgilendirme gibi işlemlerde daha kolay ve zaman konusunda daha karlı çıkarsınız.

Networking Kısaca Nedir?

- Bilgi aktarımı

- Az zamanda çok kazanç

- Organizasyonlar bütünü

- Seminerler

- İletişim

- Birçok kişiyle tanışma fırsatı

Çok cazip gibi görünen bu seçenekler siz çalışırsanız daha fazla oluyor. Sürekli çalıştığınız ve üyeler eklediğiniz sürece kazancınız katlanıyor.  Networking birçok dalda uygulanabilen bir sistem özellikle son dönemde internet üzerinden gerçekleştirilen çalışmalar daha kolay ve sizlere daha fazla seçenek sunuyor. İlk aşamada güvenilmez görünebilir ancak bu işe başladığınızda kendi işinizin patronu olma duygusuz sizlere bu işe daha fazla bağlayacaktır.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi