Merhaba sevgili bilgiustam okuyucuları,

Bugün Türkiye'de yavaş yavaş yaygınlaşan bir para kazanma sisteminden bahsedeceğiz. Sistemin birçok kolu mevcut fakat ben hepsinden biraz biraz bahsedeceğim.

Başlayalım şimdi.

Bux Siteleri

Bux. to bu sitelerin en büyüğü en babasıdır, sistemi Dünya'ya neredeyse bu tanıtmıştır. 700. 000 üyesi olduğu söyleniyor. Pait to click (PTC) yani "Tıkla Kazan" sitedir. Şimdi bunlar pts, ptr vs vs. uzuyor bunları değineceğim.

Sitelerin sistemleri, çalışma prensipleri şöyle efenim, ben bakkalım bir bux sitesine reklamımı koyarım ve sitenin üyeleride benim reklamımı izler, ürünlerimi tanıtırım, bu sayede hem kaliteli bir reklam gösterimi yaparım hemde karlı çıkarım. Bakkal olan ben bux sitesine 10 lira veririm bux siteside size 2 lira verir sonuçta alan da satanda aracı olanda herkes memnundur. Sistem bundan ibaret.

PTC ("Paid to Click" "Tıkla Kazan")

Şimdi "Tıkla Kazan" da size kendi sitesinde olan reklamları bir liste halinde gösterir, siz de bu reklamları tıklar 20-30-45 saniye gibi süre beklersiniz, ondan sonra hesabınıza sitenin verdiği miktar kadar para geçer, genellikle 0. 01 cent'tir, kulağa az gelebilir fakat bu iş sadece tıklayarak olmayacak ayrıntıları anlatacağım.

Bu sitelerde referar sistemi vardır muhakkak, diyelim ki siteye sizin referanslığınız ile birisi üye oldu, o üye olan kişi tıkladıkça hem kendi hesabına para geçiyor hem sizin hesabınıza para geçiyor, tabi kimseyi kolay kolay referans yapamıyorsunuz, bu yüzden siteler size referer satıyorlar bunların fiyatları siteden siteye değişir.

Gelin ne kadar kazanırız bu sistemden

Her gün 10 reklama tıklarsanız = 0. 10$

20 alt üyeniz her gün 10 reklama tıklarsa = 2. 10$

Haftalık kazancınız = 14. 70$

Aylık kazancınız = 63$

Sadece 20 referer ile bu benim tanıdıklarım 1500 - 2500 gibi büyük yatırımlar yapıyorlar ve maaşlarından çok kazanıyorlar.

Tabi bu yatırımlar her siteye yapılamaz scam site denilen siteler vardık (scam: dolandırıcı) bu yüzden dikkatli olunmalı, geçmişi güzel olan önce bir iki ödeme aldığımız siteleri seçmeliyiz.

Örnek site: www. bux. to

PTS ("Paid to Signup" "Üye ol Kazan")

Başlıktan da anlaşıldığı gibi bu tür bux sitelerinde üye olup kazanıyorsunuz.

Sistem şöyle işliyor;

Reklam veren sitesini bux sitesine veriyor bizde o sitelere üye oluyoruz ve e-postamıza bir e-posta geliyor üye olduktan sonra aktivasyon için, ondan sonra bu e-postayı bux sitesinin bize gösterdiği yere gönderiyoruz daha sonra üyeliğimizi onaylandıktan sonra hesabımıza sitenin verdiği ücret geliyor.

Dikkat bazı sitelerde iki adet form olur, 1. kullanıcı adı, 2. aktivasyon e-postası bunun için gerekli yerleri doldurmaya özen gösteriniz.

Aktivasyon e-postasında size şifrenizi gösterecektir bu tip gönderirken "****" işareti kullanın.

Bu sistemin en gelişmişi, yani en yaygını http://www. donkeymails. com/ sitesidir, kendileri uzun zamandır bu hizmeti vermektedirler.

Bu sitelerin ücretleri de genelde şöyle oluyor

0. 75$, 1$ veya 0. 1$ gibi değişiyor. Tabi bu sitelerde referans sistemi de kullanıyorlar fakat belirli bir oran olmuyor genelde %80, %90, . %70 vs. değişiyor.

Not: Bu sistemden kazanmak isterseniz eğer büyük sitelerin üyeliklerinizi onaylamaları çok uzun sürebilir, bazen iki günüde bulabilir.

PTR ("Paid to Read" "Oku ve kazan")

Bu sistemde ise okuyarak kazanıyorsunuz, yani size bir e-posta geliyor size okuyorsunuz para kazanıyorsunuz.

Aslında kimse okumaz yani bir nevi ptc gibi düşünebilirsiniz burada sadece reklâmlar e-postanıza geliyor.

- E-posta başına çok miktarda ödeme yapan sitelerden kaçının, bunlar 100$ - 200$ vaat edebilir fakat hepsi yalan. . E-postalar genelde spam kutusuna gelebilir dikkat.

— Üye olurken mutlaka "international members" kabul edip etmemelerine bakın çünkü bazıları kabul ediyor fakat ödeme yapmıyor. Bunun nedeni ise eğer size İngilizce bir e-posta geldiyse bunu siz okumasınız iyide saten reklâm vererinin amacı e-postasının okunması bu yüzden dikkat.

- E-postaların sonundaki linklere dikkat edin, bastıktan sonra hesabınıza para geçti yazısını almadan kapatmayın.

PTSu ("Paid yo Surf" "Sörf yap para kazan")

Bu sistem garip gelebilir fakat ilgi çekiyor, sistemi açayım biraz şimdi bunlar çok farklı türde olabiliyior.

Mesela;

Arama yaparak

Resim paylaşarak

Video paylaşarak

Vs vs, daha farklı türler de çıkıyor. Yani sörf denince aklınıza ne geliyorsa bu türde var.

Genellikle arama yaparak kazandıran siteler çoğunlukta. Bu sitelerde ise size bir toolbar veriyor ve sizde bu toolbardan arıyorsunuz, ben genelde İngilizce şeyler arıyorum table, singer vs vs. arama başına 0. 02$ verenler var. Yani günde 200 kelime ararsanız 5$ ediyor buda iyi bir rakam yatırıma gerek kalmadan sadece kendiniz günlük 5$ alabiliyorsunuz. Bu adamlarda aramalarda sadece reklâm verenlerin sitelerini koyuyorlar ve bu sayede reklâm verenler ziyaretçi çekmiş oluyorlar.

http://www. mysearchfunds. co. uk/ örnek site vereyim.

Bundan başka birde resim, video paylaşarak olanlar var, bunlarda ise siz bir resim paylaşırsınız sistem o resme reklâm koyar ve resmi görüntüleyenler reklamı görür, kaç kişi görüntülemişse size o kadarda para verir.

http://www. usercash. com/ örnek site ki bu site çok yaygınlaşmıştır dünyada en çok girilen sitelerin arasın 130. olmuştur. Dikkat dünya'da diyorum. Bu da bize 100% bir güvenilir olduğunu gösteriyor.

PTP ("Paid to Promote" "Tanıt ve kazan")

Bu sistem ne kadarda yaygın olmasa da diğerleri gibi amele işi değil ticarete benzer, hani derler ya oturduğun yerden kazan, ticari zekâsı olanlar için çok güzel bir sistemdir.

"Not:Resim için özür dilerim bir network resmi fakat ptp'yi anlatıyor kısmen. "

Sistem şöyle ki siz siteye üye olursunuz ve orda size tanıtacağınız linkler veya bannerler vardır, size derler ki git bunu 1000 kişiye tıklat minimum 0. 75$ max 1$ vereyim sana, reklâmlara göre değişiyor. Tabi şimdi size zor gelebilir ama şimdi ticarete bakın.

Yazının başından buyana anlattığım sistemleri öğrendiniz hepsinde bir reklâm veren var işte bu sefer o sistemlerde reklâm veren biz olacağız bu ptp sitelerindeki reklâmları alıp önceki anlattığım sitelere reklâm olarak vereceğiz ve ücretini ödeyeceğiz. Ticaretine gelince

Mesela intoffers. com advertising bölümüne girip 5000 clike 1, 5$ ücret alıyor ptc sitesi. Siz ise 1000 tıka 1$ alacaksınız yani 5000 tık 5$ ise 1. 5 düş 3. 5$ size kalıyor. Bakın eliniz ayağınız yoruldu mu hayır, babam hep ticaret yap oğlum demişti şimdi daha iyi anlıyorum. Tabi sadece ptc değil kittensptr. com veyahut poohbearsprt. com gibi ptr sitelerine de reklâm verebilirsiniz.

Dikkat: Approved sites" denen bir şey var burada gelen tıklamaların kabul edildiği siteler vardır. . Mesela beavermails intofferstan gelen tıkların sayar. Beavermailsin hiç kabul etmediği bir siteye beavermailsten aldığınız ptp linkini reklâm verirseniz hiç bir tıkınız saymaz. Bu sistem tüm ptp sitelerde mevcut bu yüzden dikkatli olun.

Örnek site: http://www. exalt123. com 1000 gösterim başı 0. 5$ veriyor.

İşte bux siteleri bu kadar bu yazıda okuduğunuz tüm sistemlerde yatırım yapmasanız elle tutulabilir bir kazanç elde edemezsiniz yatırım derken referans ve Premium üyelik almalısınız. (ptp hariç)

İnternetten para kazanma yolları yazı dizisinin, bux siteleri adlı makalesini okudunuz. Ben Enes KAŞIKÇI yârinki makalem amele işleri (yatırımsız işler).

Hepinize bol kazançlar, iyi günler.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Mafia 2: Mafya Efsanesi Geri Dönüyor…     AMD'nin Üç Çekirdekli(triple-core) Phenom İşlemcileri Hazır     WordPress 2.5 Sürümü Yayınlandı     LG LH2300: Full Multimedia Telefon     Cellink T/M: Usb bellek, microSD kart okuyucu ve mobil şarj ünitesi bir arada     Teclast M26: Tamamen Dokunmatik Cep Telefonu     İpod İçin Ezan Vakitleri Programı: iAthan     Call of Duty 5: Yapım Aşamasında Olduğu Duyuruldu     HP Elite: 3 Megapiksellik Web Kamerası     Sony HDR-TG3E Handycam: Dünyanın En Küçük Full HD Kamerası     Güneş Enerjisiyle Çalışan Ekonomik Şarj Aleti     Google Maps'e Trafik Hizmeti Eklendi     Türk Telekom'dan Görüntülü Telefon Hizmeti(Videofon)     Google Görsel(Resim) Arama Fonksiyonunda Çağ Atlıyor     Samsung P960: İlk Mobil TV Cihazı     Star Wars'ın Sevimli Robotu R2-D2 Projektör Oldu     HP, RAM'lara Çağ Atlatmaya Hazırlanıyor     Giyilebilir Roket Helikopter     Nokia'dan Remade Konsepti ve Homegrown Projesi     Tom Clancy's Splinter Cell Conviction     Sharp'tan Yüzer Güneş Paneli Sistemleri     VDSL2: Türkiye de Gerçek Geniş Bant İnternete Kavuşuyor     OCZ'den SSD'lere Cazip Fiyat Düzenlemesi     .htaccess Dosya Oluşturma     Wild Web Woods: Çocuklar İçin Eğitici Online Oyun     Turkcell mobil internet paketinde indirim yaptı     SMF CSS Düzenlemeleri İle Tema Yapımı     Ubuntu 9.04 sürümü yayınlandı     Backlink Kavramı ve Ayrıntıları     Enerji tasarruflu monitör     Windows 7'de güvenlik açığı bulundu     İşlemci rehberi     Windows Live Yenilendi     Google Labs ‘ dan Zaman Makinesi     Joomla!     SMF için ufak ipuçları     Joomla Kuruyoruz     Işınlama Deneyleri     Wireless Teknolojisi     Samsung'dan Daha Çok Alan Daha Az Enerji     Kayıp Kıta MU     Ürün inceleme: Brando Ekran Koruyucu Film     Çayı Kim, Nasıl Buldu?     Ürün inceleme: Toshiba 16 GB Flash Bellek     Yeni Blogculara Altın Öğütler     Hafıza Yöntemleri - Hafızamızı En İyi Nasıl Kullanırız?     Sıcak Su Kazanlarının Parçaları ve Emniyet Elemanları     Google Katili WolframAlpha Geliyor !     Omegle: Yeni Çağın Muhabbet Akımı     Parmak İziyle Yüz Tespiti Yapmak Mümkün Hale Geliyor     Kalp Hastalıklarının Tedavisinde Yeni Buluşlar     Dünyanın Hareketleri ve Sonuçları     Tork Nedir? Ne İşe Yarar?     Siber Dünya Ve Bilgi Güvenliği     Mevsimler ve Oluşumu     Gigabyte GA-EX58-Extreme Anakart     Güneş Tutulması Olayı     Moleküller ile Çalışan Bilgisayar     Moral Ve Motivasyon     Rüzgar Nedir? Çeşitleri Nelerdir?     Gürcistan     Suriye     Irak     Lübnan     İsrail     Mısır     Sırbistan-Karadağ (Yugoslavya)     Arnavutluk     XX. Yüzyılda Nükleer Güç     Kömür Ve Üretimi     Silverlight 3.0 Seminerleri     Türkiye'nin Bitki Örtüsü     Marmara Bölgesi     Video Kaydı ve Gösterilmesi     Doğu Anadolu Bölgesi     Asit Yağmurları Nedir ? Nasıl Oluşur ? Etkileri Nelerdir ?     Portekiz     Göçlerin Nedenleri ve Sonuçları     Trafik Mühendisliği     Türkiye'nin Ekonomik Coğrafyası     Türkiye'de Ormanlar     Milletler Arası Kuruluşlar ve Türkiye     Finlandiya     cPanel : Veritabanı Oluşturmak     WordPress Nasıl Güncellenir     Çocuklar İçin Ucuz Bilgisayar     Ekonomik Sürüş Teknikleri     Rüya Fotoğraf Sergisi     Google Buzz Nedir?     Bilgiustam Yazarlık Sistemi Yayında !     Teknoloji Dünyasındaki Önemli Gelişmeler     Ütü Nedir? Nasıl Çalışır?     16F84A ile Led Kontrol Uygulaması     İmmobilizer Nedir? Otomobillerdeki Çipli Anahtar Sistemi Nasıl Çalışır?     Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri     Mutasyon Nedir? Çeşitleri ve Sebepleri Nelerdir?     Ne Sitesi Açsam Da Çok Para Kazansam?     Ayna Nöronlar Nedir?     Andromeda'nın Tarihçesi     Fosil Yakıtların Geleceği ve Çevresel Etkileri    
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi