Nikon hiç şüphesiz dünyanın en büyük fotoğraf makinası üreticilerinden birisi. Kullanıcılara sunduğu kaliteli modellerle piysada önemli yere sahip bir firma.

Firma geçtiğimiz günlerde 3 yeni model ile ürünlerini daha da zenginleştirdi. Coolpix P80, S52 ve S52c

Coolpix P80 kompakt sınıfta yer alan bir makine. 18x optik zoom özelliği en dikkat çekici özelliklerinden biri. 10. 1 megapiksel çözünürlüğe sahip bir sensör bulunduran bu ürün odak mesafesi 27mm den 486mm ye kadar çıkmakta. Optik olarak sarsıntı önleyici özelliği sayesinde bozuk ve kalitesiz fotoğraflar çekmenin önüne geçiliyor. Makinenin çekim modlarında ide diyafram öncelikli, enstantane öncelikli ve manuel olarak modlar bulunmakta. P80'in iso hassasiyeti ISO6400 e kadar çıkmakta. 2. 7 inch LCD ekrana sahip olan bu ürün 399. 95$ bir fiyatla Nisan ayında satışına başlanacak.

Diğer iki model Coolpix S52 ve S52c arasındaki fark S52c'nin Wi-Fi yani kablosuz bağlantıya sahip olması. İki model de 9 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilmekte. Anynı zamanda 3x optik zoom a sahip olan bu ürünlerde 38-114mm Nikkor lens bulunmakta. Sarsıntı önleyici özellik bu iki modelde de mevcut. Iso hassasiyeti de ISO2000 e kadar yükselebilmekte. Arka bölümde 3 inch lik ekran oldukç kullanışlı.

Bu 2 modelde de otomatik ISO ayarlama özelliği mevcut. Bulunduğunuz ortama göre iso ayarını 100 ile 800 arasında değiştirip en uygun ayarda fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. S52c nin kablosuz bağlantısı sayesinde fotoğraflarınızı Nikon Picturetown özelliği ile doğrudan email olarak gönderebiliyorsunuz. Hafıza birimi olarak SD yada SDHC kullanan bu ürünlerin S52 249. 95$ , s52c 279. 95$ dan kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bu 3 yeni modelin ülkemizde satışı hakkında henüz bir bilgimiz yok. İlerleyen günlerde umuyoruz Türkiye pazarına da bu ürünler getirirler.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi