Türk Telekom birkaç gündür Cem Yılmaz'lı güzel reklamlar yayınlıyor. Videofon olarak adlandırdığı yeni görüntülü telefon sistemlerini şahsen ilk Kurtlar Vadisi'nin son bölümünde görmüştüm. Sanırım o da sanal reklam uygulamalarından birisiymiş.

Telekom'un bu yeni hizmetine göre, aylık 40YTL sabit ücret karşılığında cihaz, kurulum ve kullanım bedeli ödemeden sabit hattı olan herkes yararlanabilecek. Tabi bu hizmetten yararlanabilmek için ADSL potunuzun açık olması şart çünkü sistem internet hattı üzerinden veriyi gönderiyor fakat bu sizin internet hızınızı veya kotanızı etkilemiyor. Hizmet bedeli, kurulum ve cihaz ücretleri alınmadan sabit ücret ödeniyor fakat kullanıcıların en az 2 yıllık bir sözleşmeye imza atmaları gerekiyor. Türkiye'de oldukça başarılı olması beklenen sistem, yakında altyapının 32 megabit hıza destek vermesiyle daha efektif olarak kullanılabilecekmiş. Ayrıca mevcut ankesörlü telefonların da görüntülü hale getirilmesi çalışmalarına başlanmış. Ne diyelim daha internet hızında 4 megabite yeni ulaşmışken "bu ne acelecilik" der gibi oldum. Önce VDSL ve fiber hatları halletsinler ondan sonra görüntülü sistemlerde hizmet vermek kolay. (:

Detaylı bilgi için: http://www. turktelekom. com. tr/webtech/default. asp?sayfa_id=647

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi