02/12/2014 1:07
Sitelerimizi hazırlarken en çok dikkat etmemiz gerekenlerden biridir meta taglar.

Google ve diğer arama motorları sitemizi tararken meta  taglara bakarlar . Adeta sitemizin kimliği görevini üstlenir meta  taglar. Sitemizin konusu ve içeriği ile bilgiyi taşırlar. Meta Tag hazırlamak hem çok kolay hemde çok zordur. Az kullanılan kelime etkisini gösteremediği gibi çok kullanıldığında spam veya sandbox'a yakanma ihtimali vardır.

Bir kaç META TAG tanıtımı yapacağım:

Title:Yani başlık, çoğu webmaster arkadaşlar meta tag olarak görmezler ama google'ın urlmizden sonra ilk taradığı şeydir. Title hazırlarken dikkat etmemiz gerekenler title'ın sitemizin içeriği ile alakalı olmasıdır. İçerik ile alakasız olan titlelar spam olarak algılanmaktadır. Titlelara istediğimiz kadar karekter yazamayız bir max. derecesi vardır. En fazla 80 karekter yazabiliriz daha fazlası titleda görünmez ilk 80 karekter görünür.

Description:Yani tanım , adı üzerinde sitemizin ne ile alakalı olduğunu amacının ne olduğunu kısacası sitemizin tanımını içerir. Ne kadar az ve öz kelimeyle sitemizi tanıtırsak o kadar avantajlıyızdır. En fazla 150 kelime yazabiliriz fazlasını google spam olarak algılayabilir ve title'da olduğu gibi alakasız kelimelerden kaçınmalıyız.

Keyword:Yani anahtar kelimeler, sitenizin içeriğini oluşturan konuyla ilgili google'da güncel ve popüler kelimeler yazılmalıdır. Keyword' de  sınır , sınırlama yoktur ancak  alakasız ve fazla kelimede verimi düşürmektedir. Kendi seçtiğimiz 5, 6 kelimede yoğunlaşmakta onları türetmekte fayda vardır.

Tüm arkadaşlara kolay gelsin ...

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi