Popüler linux dağıtımlarından biri olan Ubuntu pek çok yenilik içeren 9. 04 sürümünü duyurdu, yeni sürüm şuanda indirilebilir durumda.

Ubuntu linux 9. 04 sürümü içerisinde linux kernel 2. 6. 28 sürümü, X. org 1. 6 sunucu yazılımı , GNOME masaüstü 2. 26 dikkat çeken yüksetlemeler arasında. Güncelleştirme aynı zamanda daha kısa açılış süresi sağlıyor ve Ext4 dosya sistemini destekliyor kullanıcı dilerse Eucalyptus ile kişisel sunucusunu kurabiliyor. Yeni sürümün donanımsal güncelleştirmeleri arasında çoklu ekran desteği, Wacom grafik tablerleri tanıma ve yeni sürüm disk yazma yazılımı da var.

Aşırı yoğunluk nedeniyle Ubuntu kullanıcılarına hediye CD göndermeyi kesmiş durumda, güncellemeyi edinmek isteyen kişiler Ubuntu sitesinden yeni versiyonu indirmeyi tercih edebilir veya CD gönderiminin yeniden başlamasını bekleyebilir.

Ubuntu 9. 04 Download

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi