Doğum lekeleri gerçekten geçmiş yaşam deneyimleri ile mi ilgilidir? Geçmiş yaşam diye bir şey gerçekten var mıdır? Bu konuda bir çok önemli tartışma olurken, bu yazımızda bu konudaki bazı bilimsel araştırmaları ve sizi, bu işaretlerin geçmiş yaşamımızın birer haritası olabileceğine inandıracak bazı gerçek yaşam örneklerini açıklayacağız.

Bir Doğum Lekesi ile Belirlenen Yeniden Doğuş:

Tayland' da yaşlı bir kadın, bir erkek çocuğu olarak yeniden dünyaya gelmek istiyormuş. Bu yüzden kızı yeniden doğuşunun bir sembolü olarak, beyaz bir macun ile onun ensesini işaretlenmiş. Yaşlı kadının ölümünden kısa bir süre sonra kızı, annesine yapılan işaretin aynısına sahip bir doğum lekesi taşıyan bir oğlan çocuğu doğurdu. Çocuk büyüdükçe eskiden büyükannesine ait olan eşyaların kendisine ait olduğunu iddia etmeye başladı.

" Dr Jim B. Tucker ve Jürgen Keil.

Psikoloji ve İnsan Cinselliği Dergisi (Journal of Psychology & Human Sexuality)"

Doğum lekesi gibi bilimsel ve genetik bir şey ile paranormal olarak kabul edilen bir olgunun bağlantılı olması kendi içinde çelişkilidir. Yukarıda daha önce belirtilen vaka "Virginia Üniversitesi Psikiyatri ve Nörodavranışsal Bilimleri"'nde Profesör olan Dr. Jim B. Tucker tarafından yapılan 2. 500 vakadan sadece bir tanesidir ve Dr. Ian Stevenson tarafından başlatılan geçmiş yaşamlar, reenkarnasyon ve yeniden doğum konularındaki araştırmaları devam ettirmektedir. Geçmiş yaşamlarını ve hatta nasıl öldüklerini hatırladığını iddia eden çocuklar hakkında bazı ilginç raporlar bulunmaktadır. Araştırmaya göre bu çocuklar geçmiş yaşamlarına dair hatıralarını konuşmaya başladıklarında yaklaşık 2-3 yaşlarında anlatmaya başlıyorlar. Ayrıca yeniden doğduklarını iddia eden bu vakaların büyük bir çoğunluğu (yaklaşık %70'i) geçmiş hayatları sırasında genç bir yaşta doğal olmayan ve şiddetli ölüme uğradıklarını iddia etmektedir. Bahsettikleri ortalama ölüm yaşı ise 28' dir.

Dr. Jim B. Tucker, araştırması sonucunda bir çocuğun vücudundaki olağandışı doğum lekelerinin çocuğun geçmişteki hayatı ile bir bağlantısı olabileceği sonucuna vardı. Kaydedilen yeniden doğum vakalarının %20'si iddia ettikleri geçmiş yaşamlarında bulunanların aynısı olan doğum lekeleri ve defektlere sahiptiler. Peki, ya bu durum her doğum lekesinin bir anlamı olduğu anlamına mı geliyor?

Geçmiş Yaşam Deneyimleri ve Doğum Lekeleri: Bağlantı Nedir?

İnsanlarda doğum lekelerinin oluşumu oldukça yaygındır siyahımsı kahverengimsi, düz veya kabartmalı olabilirler. Ancak geçmiş yaşam vakalarında garip şekilli doğum lekeleri olduğu düşünülür. Örneğin, doğum lekesi bir yanık izine ya da bir yaraya benziyorsa belki de bu ruhunuzdaki bir işarettir.  Önceki yaşamda gerçekleşen ölüm veya travma sonucunda oluşan duygusal veya fiziksel bir tür iz olan doğum lekeleri genellikle yaş geriletme hipnozu sayesinde bulunur. Sanki o kadar güçlü bir duygusal yara ya da hatıradır ki, bu yaşama kadar taşınmıştır. (Deborah Lindemann, C. H. T. )

Sıradışı lekelerin varlığı taşıyıcılarının çok ilgisini çeken bir çok gerçek hayat senaryolarına neden olmuştur. Bazı durumlarda bu lekelerin sahipleri geçmiş yaşamlarını hatırlamakta çok başarılı iken, bazı durumlarda profesyonel bir hipnoz uzmanının yardımı ile bu kişiler vücutlarındaki bu lekelerin önemini ve geçmiş yaşamlarını hatırlamaktadır. İlginç bir şekilde bazı vakalarda kişi eski anılarını hatırladığında bu lekelerin kendiliğinden kayboldukları iddia ediliyor. Ayrıca işaret ne kadar koyu ise travmanın o kadar yakın zamanda gerçekleştiği iddia ediliyor. İşaret ne kadar açık renk ise karma sırasında o kadar iyileştiği düşünülüyor. Aşağıda doğum lekeleri ve önceki yaşam deneyimleri hakkında bazı örnekler bulunmaktadır.

-Displastik nevus (atipik mol) olarak bilinen nadir bir doğum lekesinin zehirli bir okun neden olduğu bir yara ile benzerlik gösterdiğine inanılmaktadır. Eğer işareti dikkatli incelerseniz büyük boyutlu bir merkezi ben ve onu çevreleyen pigmentli halkadan oluştuğunu görebilirsiniz. Geçmiş yaşama inananlar bu benlerin, kişinin geçmiş yaşamda zehirli ok ile öldürülmüş olabileceğinin işareti olduğuna inanırlar.

-Şarap lekesi taşıyanların, önceki yaşamlarında çıkan bir yangın sonucu hayatlarını kaybettiklerine inanılır. Bu durum aynı şekilde yanık izlerine benzer kahverengimsi işaretleri olanlar için de geçerli olabilir. Buna ek olarak, yangın fobisi olan bir çok insan vardır. Herhangi bir mantıksal açıklama olmadan bir kişinin belirli korkular veya fobileri olması da, geçmiş yaşam deneyimleri ile bağlantılı olduğu düşünülmektedir.

-"Heal Past Lives" web sitesine göre; deri çöküntüleri, tümörler, benler ve siğiller gibi bir kişinin vücudunda doğumdan beri mevcut olan işaretler, geçmiş yaşamdaki bir hastalık veya travmanın göstergesidir. Bir bakıma kişinin ruhundaki iyileşmeyen yaraları kişiye hatırlatmak ve bu karmik yaraların iyileşmesi yönünde kişiyi çalışmaya teşvik etmek için vardır.

-MD. Ian Stevenson bu konuda çalışmak için çok fazla zaman harcamış ve araştırma yapmıştır. Bulgularını "Reincarnation and Biology: A Contribution to the Etiology of Birthmarks and Birth Defects" kitabında toplamıştır. Kitabında örnek olarak bir bıçak ya da kurşunla yaralanarak ölen kişilerin tam olarak aynı yerde bir doğum izi taşıdıklarını iddia etmektedir. Ayrıca bu doğum lekelerinin bıçaklama veya kurşunla vurulma sonucu oluşan bir yara gibi göründüğünü düşünmektedir.

Sonuç olarak her doğum lekesinin, önceki yaşamla bağlantılı olması gerekmez. Ancak, değişik şekilli doğum lekelerinin geçmiş yaşamın göstergesi olduğuna inanan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu konuda pek çok araştırma yapılmış ve hala yapılmaya devam etmektedir. Kesin bir sonuca ulaşılamadığından inanıp inanmamak diğer tüm paranormal olaylarda olduğu gibi kişinin kendi inancına kalmış bir durum.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi