Sony Computer Entertainment Europe yönetim kurulu başkanı David Reeves görevini 1 Mayıs'da bırakıyor, Reeves'in yerine 1990 yılından beri Sony'de pazarlama müdürü olarak çalışan Andrew House  geliyor.

Sony resmi blogunda yapılan açıklamayla birlikte çok yakında Sony PlayStation Portable cihazların güncelleneceği duyruldu, yeni güncelleme ile birlikte PSP yazılım versiyonu 5. 50 ye yükselmiş olucak. Yeni PSP güncellemesi ile birlikte cihazlara XMB adı verilen bir yazılım yükleniyor bu yazılım sayesinde PSP herhangi bir kablosuz internet ağının kapsama alanına girdiğinde otomatik olarak Sony'den son güncelleştirme haberleri alıyor, XMB'nin diğer özelliği ise bu program aracılığıyla doğruran oyun aramaları yapılabilmesi, güncelleştirme tabi ki yanlızca XMB'yi kapsamıyor bu güncelleştirme ile birlikte hafıza kartı yönetimi güçlendirilmiş kullanıcıya hafıza kartında alt klasörleri yönetme konusunda imkanlar tanınmış.

Sony Computer Entertainment America Başkan Yardımcısı Peter Dille bir açıklama yaptı ve korsan oyunların PSP geliştiricilerin canını fazlasıyla sıktığını belirtti, Dille PSP oyunlarının piyasaya çıkış günlerinde kullanıcıların bu oyunları korsan olarak indirmek için torrent sitelerine akın ettiğini belirtti ve oyun çıkış günlerindeki torrent sitelerinin trafik artışlarına dikkat çekti Peter Dille açıklamasının devamında bu gelişmeler karşısında PSP ekibinin artık cihazı geliştirmeyi yavaş yavaş bıraktığını söyledi.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Coğafya Tarih Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi